Kiedy skorzystać z usług podatkowych?

Prawo podatkowe często bywa niezwykle zawiłe. Często z jego interpretacją problemy mają nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby fizyczne. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnych usług doradczych w zakresie podatków.

Kim jest doradca podatkowy?

Mowa tu oczywiście o skorzystaniu z usług doradcy podatkowego. Jest to osoba posiadająca szeroką wiedzę z zakresu prawa dodatkowego. Może zatem pomóc każdemu w zakresie rozliczeń, zobowiązań podatkowych oraz w zakresie rachunkowości. Jak już wspomniano z usług doradcy podatkowego skorzystać może nie tylko przedsiębiorca, ale także każda osoba fizyczna, która rozlicza się z Urzędem Skarbowym.

Kiedy skorzystać?

Każdy obywatel ma obowiązek rozliczeń podatkowych. Od tego roku nasze rozliczenie przygotowuje sam Urząd Skarbowy. Bywają jednak sytuacje kiedy pit wypełnić musimy sami. Jest tak np. w momencie kiedy rozliczyć chcemy różnego rodzaju ulgi. Wielu osobom sprawia to jednak niemały problem. W takiej sytuacji skorzystać można właśnie z usług doradcy podatkowego. Oczywiście praca doradcy nie polega jedynie na wypełnieniu i rozliczeniu pitu. Doradca podatkowy może nam także doradzić w zakresie prawa podatkowego, a także może nas reprezentować przed organami podatkowymi. Kancelarie doradców podatkowych znajdują się w niemal każdym mieście. Bez problemu znajdziemy je korzystając z wyszukiwarki i wypisując choćby frazę „doradca podatkowy Poznań„.

Kto może zostać doradcą podatkowym?

Każdy doradca podatkowy musi spełniać konkretne warunki, aby musi wykonywać ten zawód. Przede wszystkim musi posiadać wiedzę z zakresu prawa podatkowego i finansów, musi posiadać zdolność do czynności prawnych oraz posiadać wykształcenie wyższe. Dodatkowo musi zdać państwowy egzamin na doradcę podatkowego. Doradca podatkowy posiadać powinien także polisę OC.

Ile kosztuje usługa doradcy podatkowego?

W przypadku np. notariuszy stawki ich usług określa ustawa. Jeśli chodzi o doradców podatkowych takich ram nie ma. Dlatego w różnych kancelariach ceny usług doradców podatkowych mogą się od siebie różnić.